Fizjoterapia zaburzeń psychosomatycznych pozwala wyleczyć objawy związane z napięciem lub stresem, a także pomaga w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych i wielu innych. Zajmuje się leczeniem takich dolegliwości, jak m.in.:

– Przewlekły ból i dolegliwości utrzymujące się przez długi czas,
– Bóle niewyjaśnionego pochodzenia,
– Zaburzenia depresyjne.

Doskonale wiemy, że brak wyrażania myśli i uczuć przez dzieci w trakcie emocjonalnie trudnej sytuacji, może powodować zapisanie się tych emocji w formie np. napiętych mięśni. Taka sytuacja wpływa z kolei na zmianę rozkładu napięć w sąsiadujących tkankach, prowadząc do przeciążenia pewnego rejonu ciała. W trakcie terapii dzieci uczą się rozumieć swoje ciało, a specjalista pozwala rozwijać prawidłowy, zdrowy styl życia.

W czym pomoże fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta psychosomatyczny specjalizuje się w leczeniu dolegliwości wynikających ze stresu, spowodowanych bólem lub zmęczeniem. Zwraca uwagę zarówno na aspekty psychiczne, jak i fizyczne wpływające na zdrowie Pacjentów. Na początku terapii odpowiednio diagnozuje dziecko oraz jego problemy fizyczne i psychiczne. Współpracuje z psychologiem, badając zaburzenia dziecka. Program fizjoterapii psychosomatycznej obejmuje zwykle:

– Likwidację bólu,
– Terapię wisceralną,
– Rozluźnienie mięśniowo-powięziowe,
– Terapię kranio-sakralną,
– Naukę relaksu,
– Ćwiczenia oddechowe.

Na czym polega terapia ręki?

Terapia ręki to ćwiczenia, które polegają na usprawnieniu małej motoryki – precyzyjnych ruchów dłoni, palców i kończymy górnej. Rehabilitacja przeznaczona jest głównie dla dzieci, ale z chęcią pomagamy też dorosłym, którzy utracili sprawność. Odpowiednio dobierając terapię ręki, możemy poprawić koordynację wzrokowo-ruchową, ustabilizować mięśnie ręki i obręczy barkowej, a także rozwinąć zdolność manipulacyjną ręki.

W Centrum Terapii Sensuo chętnie nauczymy rodziców podstawowych ćwiczeń, które razem z dzieckiem mogą wykonywać w domu w ramach fizjoterapii.

Masz pytania? Zadzwoń lub odwiedź Nas

(48) 698 44 77 54

al. Okrężna 79, 88-100 Inowrocław

Jesteśmy obecni na:

© 2023 – Fundacja Sensuo – Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona stworzona przez zespół sensuo.org