Profesjonalista, jakim jest psycholog dziecięcy, pełni szczególnie ważną rolę w opiece nad małym Pacjentem. To osoba, która pozwala skutecznie leczyć zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży. Konsultuje zaburzenia, takie jak lęk, smutek dziecka, nadruchliwość, agresja, nieposłuszeństwo, kłopoty wychowawcze, niepowodzenia szkolne, frustracja czy zaburzenia odżywiania. Psychologia dziecięca jest szczególnym rodzajem psychologii, który wymaga odpowiedniego podejścia do Pacjentów. To doświadczenie psychologa i jego empatia mają kluczowe znaczenie dla powodzenia terapii.

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego?

Zadaniem psychologa dziecięcego, jest zrozumienie i zdiagnozowanie trudności psychologicznych wieku dziecięcego, a także pomoc dzieciom oraz rodzicom w przezwyciężeniu kłopotów. Z pomocy psychologa warto skorzystać przede wszystkim wtedy, gdy w życiu dziecka nastąpiła zmiana, która może mieć wpływ na jego stan psychiczny. Do takich sytuacji zalicza się np.:

– Zmianę szkoły,
– Zmianę miejsca zamieszkania,
– Śmierć bliskiej osoby,
– Rozwód rodziców,
– Nowe dziecko w rodzinie.

Z pomocy specjalisty warto też skorzystać wtedy, kiedy rodzic zauważy u dziecka kilka niepokojących objawów emocjonalnych. Zmiany, na jakie powinien być wyczulony opiekun, dotyczą m.in.:

– Nadmiernych reakcji stresowych dziecka,
– Nadwrażliwości lub braku wrażliwości na bodźce,
– Problemów społecznych (niewyjaśnionych bóli brzucha, głowy, wymiotów itd.),
– Kłopotów z budowaniem relacji z rówieśnikami,
– Widocznej zmiany zachowania dziecka.

W razie jakichkolwiek występujących nieprawidłowości w zachowaniu dziecka lub jego nagłej zmiany, zapraszamy do kontaktu z psychologiem dziecięcym w Centrum Terapii Sensuo.

Masz pytania? Zadzwoń lub odwiedź Nas

(48) 698 44 77 54

al. Okrężna 79, 88-100 Inowrocław

Jesteśmy obecni na:

© 2023 – Fundacja Sensuo – Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona stworzona przez zespół sensuo.org