Nasza misja jest prosta, ale doniosła – dążymy do poprawy jakości życia osób z różnymi niepełnosprawnościami poprzez promowanie włączającego społeczeństwa i budowanie świadomości na temat różnorodności.

Na naszym blogu znajdziecie wiele inspirujących historii, artykułów i porad dotyczących niepełnosprawności. Będziemy dzielić się zarówno sukcesami, jak i wyzwaniami, z jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnościami oraz ich bliscy. Chcemy pokazać, że niepełnosprawność nie definiuje nikogo i każdy ma potencjał do osiągnięcia swoich marzeń i spełnienia w życiu.

Nasi autorzy to zarówno eksperci w dziedzinie niepełnosprawności, jak i osoby z własnymi doświadczeniami życiowymi. Będą dzielić się swoją wiedzą, poradami i perspektywą, aby pomóc czytelnikom lepiej zrozumieć różnorodność niepełnosprawności i tworzyć bardziej włączające społeczeństwo.

W Fundacji Sensuo wierzymy, że każda osoba ma prawo do pełnego uczestnictwa w społeczeństwie, niezależnie od swoich umiejętności czy ograniczeń. Dlatego podejmujemy wiele działań, takich jak organizowanie warsztatów, konferencji i wydarzeń społecznych, które mają na celu podniesienie świadomości i edukację na temat niepełnosprawności.

Zapraszamy Was serdecznie do odwiedzenia naszego bloga, aby być na bieżąco z naszymi wpisami i być częścią rosnącej społeczności, która dąży do stworzenia bardziej inkludującego i zrozumiałego świata dla wszystkich. Razem możemy zrobić różnicę!

 

little girl with headphones listening to music, using laptop

Co zrobić w przypadku podejrzenia zaburzeń przetwarzania słuchowego?

Zaburzenia przetwarzania słuchowego, znane również jako trudności w przetwarzaniu słuchowym lub trudności w przetwarzaniu auditoryjnym. Jest to grupa problemów związanych z odbieraniem, analizowaniem, interpretacją i przetwarzaniem dźwięków w obrębie układu słuchowego i mózgu. Oznacza to, że dziecko może normalnie słyszeć dźwięki, ale ma trudności w zrozumieniu ich znaczenia lub wykorzystaniu informacji słuchowej w codziennych sytuacjach. Zaburzenia przetwarzania słuchowego mogą dotyczyć różnych aspektów przetwarzania słuchowego, takich jak: Rozumienie mowy: Dziecko może mieć trudności w odbieraniu i rozumieniu mowy, szczególnie w hałaśliwych lub złożonych sytuacjach komunikacyjnych. Rozpoznawanie dźwięków: Dziecko może mieć problem z identyfikacją różnych dźwięków lub tonów, co może wpłynąć

Czytaj więcej »
terapia integracji sensorycznej

Wskazania do rozpoczęcia diagnozy i terapii integracji sensorycznej

Integracja sensoryczna to proces rozumienia i reagowania na otaczający nas świat. Obejmuje ona zdolność do przetwarzania informacji sensorycznych pochodzących ze środowiska i naszego ciała oraz wykorzystywania ich do interakcji z otoczeniem. Jest ona niezbędna dla rozwoju, uczenia się i codziennego funkcjonowania. Kiedy proces ten jest zaburzony, może prowadzić do trudności w komunikacji, zachowaniu i interakcjach społecznych.

Czytaj więcej »
dziewczynka u psychologa

Psycholog dziecięcy – kiedy warto się do niego wybrać?

Na umysł dziecka wpływ ma wiele czynników, nie tylko w domu, ale też w szkole. Mogą one prowadzić do zmian, które u rodziców wzbudzają niepokój. W takich sytuacjach szuka się pomocy zewnętrznej u dziecięcego psychologa. Warto wiedzieć, jakie objawy, powinny skłonić rodziców do wizyty wraz z dzieckiem. Jak przygotować malucha na wizytę? Jakie sytuacje wpływają na psychikę dziecka?

Czytaj więcej »
psycholożka dziecięca w trakcie sesji z dzieckiem

Jak pomóc dziecku z zaburzeniami lękowymi?

Lęk to emocja, która towarzyszy ludziom w różnych momentach życia. Jest reakcją na zagrożenie, związane z przeszłością, teraźniejszością, czy przyszłością. Lęk to stan emocjonalny, ale potrafi silnie odbić się na odczuciach fizycznych. U dzieci może być wywoływany z różnych powodów, zależnie od wieku. Jeśli jednak jest nieproporcjonalny do okoliczności i zaburza codzienne funkcjonowanie, można już mówić o zaburzeniach lękowych.

Czytaj więcej »

Masz pytania? Zadzwoń lub odwiedź Nas

(48) 698 44 77 54

al. Okrężna 79, 88-100 Inowrocław

Jesteśmy obecni na:

© 2023 – Fundacja Sensuo – Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona stworzona przez zespół sensuo.org