Nasz wykwalifikowany neurologopeda to osoba, która pozwoli usprawnić komunikację dziecka ze światem, otwierając drzwi do kolejnych etapów w jego rozwoju i dając możliwość na wyrażanie swoich potrzeb. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że mowa jest bezpośrednio powiązana z odruchami oralnymi, takimi jak ssanie, połykanie, wydzielanie śliny, gryzienie i żucie. Dlatego wszelkie anomalie w obszarze pobierania pokarmu i odstępstwa od schematów rozwoju mowy bardzo wcześnie diagnozujemy. Nasi specjaliści pracują z dziećmi, które borykają się z uszkodzeniami i dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego, małymi dziećmi obciążonymi okresem ciążowym i okołoporodowym, wadami genetycznymi czy dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy.

Kiedy warto udać się do logopedy?

Logopeda powinien być osobą, do której zgłaszają się rodzice już z niemowlęciem ok. 4 – 6 miesiąca życia. Lekarz oceni wtedy napięcie mięśniowe artykulatorów i mięśni mimicznych, a także dokona analizy wędzidła podjęzyczkowego, wygaszania się odruchów niemowlęcych oraz reaktywności niemowlęcia na bodźce ze świata zewnętrznego. Czasem logopedzi wraz z pomocą psychologów prowadzą kompletną terapię, która ma na celu powrót dziecka do w pełni sprawnego komunikowania się ze światem. Najpóźniej pierwsza wizyta u neurologopedy powinna odbyć się w wieku 2,5 roku życia – ale tylko wtedy, gdy w rozwoju dziecka nie zauważa się żadnych zaburzeń związanych z rozumieniem komunikatów z zewnątrz. Logopedzi pomagają również w przypadku zaburzeń jedzenia – u noworodków, niemowląt oraz starszych dzieci.

Jeśli szukasz kompleksowej pomocy w diagnozie i terapii zaburzeń mowy u dziecka, to nasi logopedzi w Centrum Terapii Sensuo z chęcią pomogą!

Masz pytania? Zadzwoń lub odwiedź Nas

(48) 698 44 77 54

al. Okrężna 79, 88-100 Inowrocław

Jesteśmy obecni na:

© 2023 – Fundacja Sensuo – Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona stworzona przez zespół sensuo.org